lastenohjaaja
Parolantie 37
13720 Parola

Vastuualue päiväkerhot

Lomalla 12.8.2020 saakka

seurakuntapastori
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Varhaiskasvatuksen ja diakonian pappi Vuosilomalla 13.7-9.8.2020

Teologinen blogi perikoopit.blogspot.fi


toimistosihteeri
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Vuosilomalla 27.7-23.8.2020


kiinteistönhoitaja
Kirkkotie 29
13880 Hattula

poissa 31.8.2020 saakka


kirkkoherra
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Vuosilomalla15.6-12.7.2020, sijaisena Miikka Anttila puh. 050 3791 227 tai miikka.anttila@evl.fi


seurakuntamestari (määräaikainen)
Hautauspalvelut Kiinteistöpalvelut

Vuosilomalla 22.6-12.7.2020

talouspäällikkö
Hallinto- ja talouspalvelut Henkilöstöpalvelut Kiinteistöpalvelut
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Taloushallinto, kiinteistötoimi, hautaustoimi sekä henkilöstöhallinto. Vuosilomalla 13.7-9.8.2020, sijaisena kirkkoherra Virpi Järvinen puh. 045- 6578 777 tai virpi.jarvinen@evl.fi


emäntä-vahtimestari
Emäntäpalvelut

Vuosilomalla 3 - 9.8.2020


Vastaava lastenohjaaja
Parolantie 37
13720 Parola

Lomalla 3.6.20 alkaen 31.8.2020 saakka

 

 


Nuorisotyöntekijä

Vuosilomalla 27.7- 16.8.2020


lastenohjaaja
Parolantie 37
13720 Parola

Vastuualue perhekerhot sekä päivähoitoyhteistyö

Lomalla 12.8.2020

kiinteistönhoitaja (määräaikainen)
Hautauspalvelut Kiinteistöpalvelut

kanttori

Vuosilomalla 22.6-28.6.2020 ja 31.8-6.9.2020

seurakuntamestari
Kirkkotie 29
13880 Hattula

kirkkorakennukset ja suntion tehtävät Vuosilomalla 8.6-21.6.2020 ja 20.7-9.8.2020

seurakuntapastori
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Vuosilomalla 22.6-30.6.2020

nuorisotyönohjaaja
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Vuosilomalla 6.7-9.8.2020


kappalainen (osa-aik.)
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Vuosilomalla 3.8.-30.8.2020

Pastori kypsässä keski-iässä löysi monien pätkätöiden jälkeen itselleen vakituisen paikan Hattulan seurakunnasta vuonna 2017 ja muutti tänne.  Kappalaisen virassa teen osani kaikille papeille kuuluvista töistä:  saarnaan, messuan, kastan ja hautaan, tapaan seurakuntalaisia ja vierailen hoitolaitoksissa.  Vuonna 2020 olen kakkosriparin pappi.  Lisäksi huolehdin seurakunnan lähetystyöhön ja aikuistyöhön liittyvistä asioista.  Maaliskuun 2020 alusta lähtien hoidan virkaani osa-aikaisesti (70 %), mikä tarkoittaa työpäivien määrän vähentämistä, kun seurakuntapapin työaikaa ei muuten mitata.

Minut vihittiin pappisvirkaan vuonna 1990 Kuopiossa, ja ehdin saada kuukausipalkkaa papin töistä neljältätoista eri seurakunnalta Suomessa ennen asettumistani Hattulaan.  Seurakuntapapin töiden lisäksi olen ollut myös lähetystyössä (1995-98 Namibiassa), kriisinhallintajoukon sotilaspappina (2013-14 Afganistanissa), opettajan sijaisena, freelance-kielenkääntäjänä ja koti-isänä.  (Ainoa lapseni on jo aikuinen eikä asu täällä päin.)


Seurakuntapuutarhuri
Hautauspalvelut Kiinteistöpalvelut
Kirkkotie 29
13880 Hattula
toimistosihteeri
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Vuosilomalla 15.6-12.7.2020


diakoniatyöntekijä
Pappilanniementie 9
13880 Hattula

Vuosilomalla 29.6-26.7.2020